Популярні запитання

Інформація про компанію

Комунальне підприємство КП «Київтранспарксервіс» створене згідно з рішенням Київради від 15 березня 2007 року № 261/922.

Порядок організації та експлуатації платних місць паркування, надання послуг з паркування транспортних засобів у місті Києві регламентується:

-  Податковим кодексом України;

- Правилами паркування транспортних засобів, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2009 року № 1342;

- Правилами благоустрою міста Києва, затвердженими рішенням Київської міської ради від 25 грудня 2008 року № 1051/1051;

- рішенням Київської міської ради від 23 червня 2011 року № 242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів в м.Києві» та наказом Департаменту транспортної інфраструктури від 25.03.2021 № Н-67 «Про затвердження переліку відведених майданчиків для паркування транспортних засобів на вулицях і дорогах міста Києва»

- Державними будівельними нормами України, які регламентують технічні норми по облаштуванню паркувальних майданчиків

Тарифи на послуги з паркування транспортних засобів встановлені Розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 25 червня 2021 року № 1459 «Про встановлення тарифів на послуги з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів, які надаються Комунальним підприємством «Київтранспарксервіс».

Зони платного паркування транспортних засобів затверджені Розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 09 липня 2021 року № 1528 "Про внесення змін до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 02 жовтня 2012 року № 1719".

Контакти

Фактична адреса: 04073, м. Київ, вул. Копилівська, 67, корпус 10

Адреса для кореспонденції: 04073, м. Київ, вул. Копилівська, 67, корпус 10

Юридична адреса: 01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 6

Електронна адреса: info@ktps.kyiv.ua

Телефон/факс: (044) 362-44-77

 

Послуги

КП «Київтранспарксервіс» здійснює господарську діяльність на паркувальних майданчиках, визначених і закріплених за підприємством таблицею 1 до додатка № 5 до рішення Київської міської ради від 23.06.2011 №242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів в м. Києві» (із змінами та доповненнями) та наказом Департаменту транспортної інфраструктури від 25.03.2021 № Н-67 «Про затвердження переліку відведених майданчиків для паркування транспортних засобів на вулицях і дорогах міста Києва».

Паркувальні майданчики обладнуються та експлуатуються комунальним підприємством «Київтранспарксервіс» відповідно до Правил паркування транспортних засобів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 року № 1342, та Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306, а також норм, нормативів, стандартів з урахуванням вимог безпеки дорожнього руху.

Де я можу знайти перелік паркувальних майданчиків?

Перелік паркувальних майданчиків, які закріплені за комунальним підприємством «Київтранспарксервіс» наведений у таблиці № 1 додатку 5 до рішення Київської міської ради від 23.06.2011 № 242/5629 (у редакції рішення Київської міської ради від 28.01.2015 № 58/923). Зазначене рішення викладене на веб-сайті Київської міської ради http://kmr.gov.ua) та у наказі Департаменту транспортної інфраструктури від 25.03.2021 № Н-67 «Про затвердження переліку відведених майданчиків для паркування транспортних засобів на вулицях і дорогах міста Києва»..

Також Перелік діючих паркувальних майданчиків та їх розміщення на електронній карті наведені на офіційному сайті КП «Київтранспарксервіс»: ktps.kyiv.ua у розділі «Автомобілістам».

Який режим роботи паркувальних майданчиків в м. Києві? Коли паркування безкоштовне?

Згідно з Правилами благоустрою міста Києва плата за послуги з паркування автотранспортних засобів стягується з юридичних та фізичних осіб за кожну годину паркування автотранспортних засобів на спеціально обладнаних місцях, розташованих на паркувальних майданчиках, режим роботи яких знаходиться у часових межах з 8-00 до 22-00 години.

Київським міським головою Віталієм Кличком встановлено, що в місті Києві паркування транспортних засобів на відведених майданчиків для паркування транспортних засобів у суботу та неділю здійснюється БЕЗКОШТОВНО. Також паркування безкоштовне у День незалежності України, День Конституції України, День Перемоги та День Києва.

Скільки часу я можу знаходитись на паркувальному майданчику без оплати?

Відповідно до Правил паркування транспортних засобів водій зобов'язаний сплатити вартість послуг з користування майданчиком для платного паркування одразу після постановки транспортного засібу на місце для паркування.

Допускається безоплатна стоянка транспортного засобу протягом 10 хвилин після закінчення часу паркування, за який сплачено.

На яких майданчиках для паркування і в яких часових межах діє «мобільне паркування»?

Послуга «мобільного паркування» діє на всіх відведених («денних») майданчиках для платного паркування.

Плата за паркування при користуванні послугою «мобільного паркування» стягується з 08.00 до 22.00.

У вихідні дні паркування безкоштовне.

До кого я можу звернутися, якщо виникли проблеми з використанням мобільних додатків?

Загальні питання щодо роботи «мобільного паркування» надсилаються на адресу info@ktps.kyiv.ua.

Питання, що виникають при користуванні конкретними способами «мобільного паркування», надаються за такими контактами:

мобільний додаток "Київ Цифровий": support@kyiv.digital

 

Як користуватись мобільними додатками для сплати послуг?

Інформація про мобільні додатки наведена на офіційному сайті КП «Київтранспарксервіс» ktps.kyiv.ua на сторінці «Автомобілістам» у розділі «Способи оплати».

Мобільні додатки завантажуються з інтернет-ресурсів AppStore та Google Play

Порядок користування мобільними додатками визначається у самих додатках.

Як сплатити за паркування за допомогою мобільного телефону?

У місті Києві запроваджено сплату послуг через мобільний додаток Київ Цифровий

Інші способи оплати наведені на офіційному сайті КП "Київтранспарксервіс" ktps.kyiv.ua на сторінці "Автомобілістам" у розділі "Способи оплати"

Чи повинен я платити за паркування, якщо на паркувальному майданчику немає паркомату або він не працює?

Згідно з Правилами паркування транспортних засобів, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 року відведені майданчики для платного паркування дійсно  повинні бути обов'язково обладнані паркувальними автоматами з розрахунку не менш як один автомат на 20 місць для паркування з обох боків уздовж проїзної частини вулиці, дороги або тротуару та/або інформаційними знаками про можливість і порядок надання послуги “мобільне паркування”.

Враховуючи, що послуга «мобільного паркування» працює на всіх відведених паркувальних майданчиках з денним режимом роботи, то водій зобов’язаний сплатити за паркування незалежно від того, чи є на паркувальному майданчику паркувальний автомат.

Чим визначено, що я повинен платити за годину паркування?

Відповідно до Правил благоустрою міста Києва плата за послуги з паркування стягується з юридичних та фізичних осіб за кожну годину паркування автотранспортних засобів.

Контроль за своєчасною сплатою за послуги паркування у м. Києві здійснюють працівники Інспекції з паркування.

Хто має право на пільги при оплаті паркування?

Згідно з п. 17.11.1. Правил благоустрою міста Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 25.12.2008 № 1051/1051 «Про Правила благоустрою міста Києва» правом безкоштовного паркування транспортних засобів користуються:

Правом безкоштовного паркування користуються:

- спеціальний автотранспорт із службовими державними номерними знаками під час виконання прямих службових обов'язків у зоні місць для платного паркування (прокуратури, МВС, СБУ, пожежної охорони, швидкої допомоги, аварійний спецавтотранспорт міських комунальних служб тощо);

- інваліди війни, інваліди дитинства та інваліди внаслідок загального захворювання;

- ветерани Великої Вітчизняної війни та інших локальних воєн;

- особи, що мають статус учасника бойових дій і прирівняних до них, а також члени сімей загиблих осіб.

Інших пільг немає.

Водій, який має право на відповідні пільги, повинен поставити транспортний засіб на паркувальне місце, розмістивши в лівому нижньому куті лобового скла документ, що надає право на пільги.

Де я можу знайти номер паркувального майданчику?

Номер паркувального майданчику наведений у правому нижньому куті інформаційних табличок, що встановлені на паркувальних майданчиках під знаками початку та кінця зони паркування.

 

КОНТАКТИ:

Фактична адреса (адреса для листування): 04073, м. Київ, вул. Копилівська, 67, корп. 10
0-800-300-516

Зворотній зв'язок: